ik heb momenteel een koppel goulds samen zitten(vogels van vorig jaar)het klikt goed samen en de man staat vaak voor de pop te springen.de man heeft alleen nog geen vel rode punt op de snavel.kan ik nu het beste nog wachten met het broedblok,ben anders bang voor onbevruchte eitjes of is een broedblok juist een extra stimulans voor de man om in broedstemming te komen.
Mededeling
Collapse
No announcement yet.
nestkast of niet
Collapse
X
-
Oorspronkelijk geplaatst door rakkerkuch2ik heb momenteel een koppel goulds samen zitten(vogels van vorig jaar)het klikt goed samen en de man staat vaak voor de pop te springen.de man heeft alleen nog geen vel rode punt op de snavel.kan ik nu het beste nog wachten met het broedblok,ben anders bang voor onbevruchte eitjes of is een broedblok juist een extra stimulans voor de man om in broedstemming te komen.
Hoe ziet de pop eruit? Is die wel in broedstemming. Heeft ze al de z.g. broedplek op de buik? Goed voer, warmte en licht is een prima stimulans om in broedstemming te komen. Maar weet dat de opbouw van daglengte bij goulds niet hoeft. Wel van belang is de licht intensiteit. En je licht moet toch wel zo rond de 15 uur zijn. Dat is weer nodig straks als er jongen zijn. Als de vogels meer dan gewone belangstelling voor elkaar hebben en ook dus naar elkaar toe baltsen zou ik een nestkast aanbrengen. Op het moment dat de vogels echt rijp zijn om eieren te leggen zal dat ook gebeuren. Het kan alleen zo zijn dat je nog wat geduld moet hebben. Maar dat zal je snel genoeg zien.Jo
-
ik heb de vogels binnen op kamertemperatuur en ze krijgen ongv een maand kweekmengsel de pop is er volgens mij wel klaar voor omdat ze ook al na het baltsen soms met de staart trilt en klaar voor een paring is maar de man doet niks maar heeft ook geen rode snavel vandaar mijn vraag nestkast hangen of niet,heb ook geen belang bij onbevruchte eitjes.
Opmerking
-
Oorspronkelijk geplaatst door rakkerkuch2ik heb de vogels binnen op kamertemperatuur en ze krijgen ongv een maand kweekmengsel de pop is er volgens mij wel klaar voor omdat ze ook al na het baltsen soms met de staart trilt en klaar voor een paring is maar de man doet niks maar heeft ook geen rode snavel vandaar mijn vraag nestkast hangen of niet,heb ook geen belang bij onbevruchte eitjes.
Ik het nog niet meegemaakt dat ze wel een nest bouwen maar niet de eieren bevruchten. Maar sluit dat niet uit. Om dat je op kamertemperatuur kweekt lijkt me het geen punt om een nestkastje op te hangen en nestmateriaal beschikbaar te stellen. Speelt nog mee dat beide vogels van vorig jaar zijn en dus nog e.e.a. moeten leren.
succes
Rob koppen
Opmerking
-
Oorspronkelijk geplaatst door rkoppenJe gaf aan dat de man wel aan het dansen was dat is al wat. Normaal kleurt de snavel maar weet niet zeker of dat altijd het geval is. Zelf ben ik van mening dat de Goulds zelf bepalen of ze wel of niet een nest gaan bouwen.
Ik het nog niet meegemaakt dat ze wel een nest bouwen maar niet de eieren bevruchten. Maar sluit dat niet uit. Om dat je op kamertemperatuur kweekt lijkt me het geen punt om een nestkastje op te hangen en nestmateriaal beschikbaar te stellen. Speelt nog mee dat beide vogels van vorig jaar zijn en dus nog e.e.a. moeten leren.
succes
Rob koppen
Laat dus maar rustig hun gang gaan. Daarnaast er is nog tijd zat tenzij je dit jaar op de tt wilt gaan met ze.Jo
Opmerking
-
bedankt voor de reacties allemaal,ik heb er vandaag maar een broedblok bij gehangen.ze hadden gelijk belangstelling maar jammer genoeg had ik het stokje voor de opening niet goed vastgezet en deze bewoog toen ze er aan gingen hangen daar zijn ze van geschrokken en ze zijn nu bang voor het nestkasje en durven nu niet eens op de stok te zitten die voor de kast zit.we wachten het wel af.
Opmerking
-
Een ander takje zo positioneren dat deze voor de opening van het nestkastje komt te hangen... Ze zijn nieuwsgierig genoeg.
Opmerking
Advertentie
Collapse
Opmerking